خانه، مکانی است که انسان بیشترین ساعات فراغت خود را در آن می گذراند. و محلی برای آسایش و آرامش ماست. در سالهای اخیر با استفاده از تکنولوژی های نوین مثل «خانه هوشمند» زندگی، راحت تر و جذاب تر شده است.

خانه  هوشمند به شما آسایش و آرامش را هدیه می دهد. تصور کنید وقتی درب را با رمز یا اثر انگشت باز می کنید، خانه با روشن شدن چراغ ها، کنار رفتن پرده ها، تنظیم دمای خانه روی دمای مطلوب و پخش موسیقی مورد علاقه شما به صورت خودکار به شما خوش آمد گویی می کند. این به معنای هوشمند سازی ساختمان است.

شما آسایش را موقعی احساس می کنید که روی مبل در حال استراحت هستید و تنها با استفاده از تلفن همراه خود میزان روشنایی، عملکرد سیستم تهویه، عملکرد پرده ها، موسیقی و سایر قسمتهای خانه را مدیریت می نمایید. و کارهای زیادی را با زحمت کمتری انجام دهید.

وقتی یک خانه هوشمند دارید می توانید با اتصال تمام لوازم و امکانات خانه به این سیستم به راحتی و با زدن یک دکمه روی موبایل خود لوازم را از کار یا به کار بیندازید. و به این صورت امکانات رفاه خود مانند آماده بودن چای یا قهوه را قبل از رسیدن به خانه فراهم کنید. همچنین در مصرف انرژی و زمان صرفه جویی نمایید.

سناریوی مطالعه: یکی از سناریو های مدرن و لوکسی که برای تمامی اعضای خانواده مفید و کاربردی خواهد بود و تمام شرایط مطلوب رو جهت مطالعه کردن فراهم میکند به این صورت که با ایجاد یک

محیط آرام با نورپردازی ملایم و پخش یک موزیک میتونه شرایط خوبی رو برای مطالعه ما فراهم کنه

سناریوی صبح: با قرار دادن این سناریو میتوانیم صبح ها به طور منظم از خواب بیدار شویم و با بالا رفتن پرده ها از نور خورشید لذت ببریم و همزمان موسیقی یا برنامه مورد علاقه ما پخش بشه و شروع صبح رو برامون لذت بخش تر کند.

سناریوی خواب: یکی از سناریوهای آرامش بخش در منزل همین سناریو هستش که در زمان خواب به طور قطع تمام چراغ ها به صورت خودکار خاموش خواهد شد و پرده ها بسته میشه و یک خواب آرام و راحتی رو برای همه ایجاد میکند

سناریوی جشن : در یک سری از مناسبت های مهم مانند جشن تولد یا سالگرد ازدواج و …. افراد دوست دارند محیطی مناسب برای جشن رو فراهم کنند که علاوه بر کیفیت مناسب فضای دلنشینی رو ایجاد کنه و به ما این آسودگی خاطر رو بده که دغدغه ای برای برگزاری جشن نداشته باشیم. مثل پخش موزیک یا موسیقی مناسب و رقص نور و سیستم روشنایی متناسب با جشن که همگی این موارد با لمس صفحه موبایل به صورت اتوماتیک اجرا میشه و زندگی رو برای ما لذت بخش تر میکنه و درکنار تمام این موارد حس مدرن بودن رو نیز به ما می دهد.

حتی با استفاده از ریسه های رنگی (RGB) میتونیم محیط متفاوت و به اصطلاح رنگی رنگی رو ایجاد  کنیم .

سناریوی مهمان: یکی از جالب ترین این سناریوها، سناریوی میهمان هست با اعمال کردن این سناریو خیالمان بابت همه چیز آسوده خواهد بود. با فعال کردن این سناریو میتوانیم میزان روشنایی چراغ ها، پخش کردن موزیک ملایم و حتی سرمایش و گرمایش محیط رو کنترل کنیم تا دمای مطلوبی رو در فضای خانه تجربه کنیم تا یک محیط جذاب برای همه ایجاد بشه و با لمس یک کلید روی صفحه لمسی گوشی یا تبلت محیطی با شکوه رو به ارمغان بیاوریم.

سناریوی ورود: یکی از سناریوهای کاربردی و مفید در منزل خواهد بود به این صورت که با فعال کردن این سناریو به راحتی در هنگام ورود به منزل چراغ های منزل روشن شوند و سیستم تهویه مطبوع فعالیت خودش رو آغاز کنه تا دمای مطلوبی رو در خانه احساس کنیم.

ما به راحتی با زدن یک دکمه روی صفحه لمسی خودمون میتونیم تمامی این فرآیندها رو کنترل کنیم تا محیط جذاب و آرام تری رو برای زندگی داشته باشیم.

 سناریوی غروب: لحظه دیدن غروب آفتاب برای بسیاری از افراد لذت بخش خواهد بود به این صورت که با اعمال این سناریو و تایمری کردن پرده برقی هم از صحنه غروب آفتاب لذت ببریم و هم اینکه بعد از بسته شدن حس لذت بخشی رو تجربه کرده باشیم .

سناریوی شام: یکی از جالب ترین و شاید جذاب ترین سناریوی خانه هوشمند همین سناریوی شام باشه زمانی که بخواهید شام رو سرو کنید نیاز دارید که محیطی آرام همراه با پخش موسیقی و یک نورپردازی مناسب داشته باشید بنابراین بر حسب علاقه شما این سناریو فعال خواهد شد و یک نور ملایم همراه با یک موزیک مناسب برای شما پخش خواهد شد و مدت زمانی که شما مشغول سرو شام هستید از محیط لذت خواهید برد و همین است که زندگی در خانه هوشمند را برای شما جذاب خواهد کرد.