خانه ، مکانی است که باید یک محیطی امن باشد تا برای اعضای آن خانه آسایش و آرامش رو فراهم کند. در سالهای اخیر با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی، تکنولوژی همانند { خانه هوشمند} زندگی را برای همه ما راحت تر و جذاب تر کرده است.

خانه های هوشمند امنیت و ایمنی رو به ارمغان می آورد. تصور کنید که زمانی که در منزل نیستید دیگه جایی برای نگرانی یا دغدغه نخواهید داشت چون شما توسط رابط های کاربری مانند گوشی موبایل یا تبلت به راحتی میتونید خانه خودتان رو از هرجایی که هستید کنترل کنید. یا زمانی که در مسافرت هستید و دور از منزل، میتوانید با قرار دادن سناریو های مختلف ایمنی رو افزایش بدید به این صورت که عدم حضور شما در منزل احساس نشه و ضریب ایمنی رو بالاتر ببریم.

وقتی ما یک خانه هوشمند داریم میتونیم با اتصال تمام لوازم خانه و هماهنگ و یکپارچه کردن آنها و به راحتی و با زدن یک دکمه روی موبایل این حس لذت در خانه هوشمند رو لمس کنیم.

سناریوی خواب: ما با وجود این سناریو مخصوصا در شب میتونیم امنیت لازم رو در محیط خانه فراهم کنیم به این صورت که با فعال کردن این سناریو درها به طور خودکار قفل بشه و پرده ها بسته بشه و از ورود افراد غریبه یا سارقان و حتی خروج اطفال از خانه جلوگیری بشه که این برنامه خودش به تنهایی باعث بالا بردن امنیت و ایمنی خواهد شد.

 

سناریوی سفر: یکی از مهم ترین سناریوهایی که در خانه های هوشمند نصب میشه،  جلوگیری از بروز بسیاری از خطرات مثل برق گرفتگی ، سرقت و آتش سوزی در خانه ها ست که قابلیت کنترل از راه دور را نیز داراست.از دیگر قابلیت های طراحی این سناریو این است که در هنگام مسافرت عدم حضور شما در منزلتان احساس نشود. به این صورت که با بازشدن پرده ها در یک زمان مشخص و روشن شدن چراغ ها در قسمت های مختلف خانه دیگر سارقان فکر نزدیک شدن به خانه شما را از ذهن خود دور میکنند .

سناریوی حضور: با اعمال این سناریو میتونیم در هنگام نبود در منزل با روشن یا خاموش کردن چراغ ها و دیگر سنسورها حضور خود را در خانه اعلام کنیم تا مانع نزدیک شدن افراد سودجو به

منزل بشیم که این امر باعث افزایش امنیت در منزل خواهد شد

سناریوی خروج: یکی از سناریوهای امنیتی و بسیار پر کاربرد در خانه های هوشمند که برای حفظ حریم و امنیت خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد همین سناریوست.

با اعمال این سناریو خیالمان راحت خواهد بود از باز و بسته شدن درب ها یا سیستم اعلام و اطفاء حریق و هرگونه موارد احتمالی.

در نهایت با این سناریو منزل قفل خواهد شد و اجرای تمامی این برنامه ها تنها با زدن یک کلید برای ما امکان پذیر خواهد بود که قابلیت کنترل از راه دور را نیز شامل خواهد شد و اطمینان خاطر را برای ما ایجاد خواهد کرد .